OPREZ! Očekuje se val niskih temperatura
Zbog najavljenog pogoršanja vremena u narednim danima, iz Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Varaždin stigla je obavijest o podizanju stupnja pripravnosti operativnih snaga sustava civilne zaštite za provođenje potrebnih mjera i aktivnosti prema potencijalno ugroženom stanovništvu.
Kako navodi Područni ured za zaštitu i spašavanje, a prema podacima Odjela za vremenske analize i prognoze, na našem se području očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme, ujutro mjestimice uz maglu, a poslijepodne uz slabu oborinu na granici kiše i snijega. Oborina se može lediti na hladnom tlu. U nastavku razdoblja promjenljivo oblačno, uz mogućnost za mjestimičnu slabu oborinu, ponajprije potkraj tjedna. Krajem razdoblja jače naoblačenje, uglavnom uz kišu. U početku vjetar slab do umjeren jugozapadni, u četvrtak i petak umjeren do jak sjeveroistočnjak. Zatim, do kraja razdoblja vjetar uglavnom slab. Bit će sve hladnije. Najniža temperatura uglavnom od -8 do -3, u petak i subotu mjestimice i do -12. Od nedjelje postupno sve toplije. Najviša dnevna uglavnom između 1 i 6, u petak i subotu -4 do -1, a zatim od 3 do 8 °C.
- Gradske sigurnosne službe su u pripravnosti i spremne za postupanje, a apeliram i na sve građane da si maksimalno pomognu i sami te se pripreme za minuse koji slijede. Isto tako, ako znate koje staračko domaćinstvo ili nekoga tko je na bilo koji način onemoćao te mu je teško pripremiti se za ovaj val hladnoće, javite nam pa će naša gerontoslužba obići i njih – poručio je načelnik Stožera civilne zaštite i zamjenik gradonačelnika Hrvoje Kovač.
