Zbog održavanja međunarodne biciklističke utrke Trakošćan Granfondo, u subotu 20. lipnja 2026. godine na području Lepoglave i okolnih naselja bit će na snazi privremena potpuna obustava prometa.
Prema rasporedu organizatora, promet će na području Lepoglave biti zatvoren od 12:00 do 13:30 sati, dok će se na dionicama prema cilju utrke kroz Rinkovec, Bednju, Pleš i Trakošćan promet privremeno obustaviti od 12:20 do 14:00 sati.
Trakošćan Granfondo održava se od 10:00 do 14:00 sati sa startom i ciljem podno dvorca Trakošćan. Ruta utrke prolazi kroz niz gradova i općina Varaždinske županije, uključujući Ivanec, Lepoglavu, Bednju i Trakošćan.
Organizatori ističu kako se posebna regulacija prometa provodi radi sigurnosti natjecatelja i svih sudionika u prometu te mole građane za razumijevanje, strpljenje i pridržavanje uputa policije i redara na terenu.
Vozačima se preporučuje da tijekom trajanja utrke unaprijed planiraju putovanja i koriste alternativne prometne pravce gdje god je to moguće.
